0

MŮJ PŘÍBĚH

Vášeň do práce se dřevem mě doprovází už odmala, kdy jsem jako kluk rád chodíval po lesích a hledal dřevo na výrobu luků. Přišla vhod dědova stolařská dílna, ve které jsem pomocí pořízu, dlát a hoblíku vyráběl své první luky. Někdy úspěšně, jindy zase pokus končil nezdarem. Postupně jsem tak začal rozlišovat různé druhy dřeva, jejich vlastnosti a vhodné využití.

V dospívání mé nadšení do práce se dřevem zastínily počítače a na delší dobu jsem zapomněl, jak mi vlastnoručně vyrobené dílo dokázalo udělat radost.

Až v roce 2017 jsem se postupně začal ve svém volném čase vracet do dílny a pracovat na dalších projektech. Zároveň bylo mým cílem získávat zkušenosti od jiných řemeslníků, tak jsem svou práci u počítače ochotně vyměnil za zaprášené dílny plné vůně dřeva po celé ČR. Stolařů pracujících s masivem je, jak jsem zjistil, oproti dílnám využívajícím dřevotřísku poměrně málo.

Se stále přibývajícími zkušenostmi práce se dřevem a s rostoucí poptávkou po výrobě jsem se rozhodl stolařskému řemeslu věnovat naplno.

Starou dílnu jsem zmodernizoval stroji, které umožňují usnadnit a zpřesnit celý proces výroby, na druhou stranu mi bylo blízké zachovat něco z původního nářadí, které bylo vyrobeno mnohem dříve, než jsem se vůbec narodil, a zároveň svou kvalitou stále v mnoha případech předčí dnešní rukodělné nástroje.

Dnes se věnuji především výrobě nábytku z masivního dřeva. Baví mě tvořit jedinečné výrobky, které od výběru materiálu až po samotný design odráží charakter i představu zákazníka.

Protože je dřevo živý materiál, neustále se při práci učím novým zkušenostem. Vítám proto odvážné návrhy, které pro mě mohou být novou výzvou a stejně tak ocením i možnost vyrábět pro zákazníky milující tradici. Rád totiž objevuji tradiční postupy práce se dřevem a mou snahou je kombinovat tyto postupy s moderními technologiemi k dosažení té nejvyšší možné kvality. 

Neprovozuji velkovýrobnu a svou prací se hlavně bavím. Při výběru materiálu, kování nebo třeba nátěru se dívám v první řadě na kvalitu. Vždy chci docílit toho, že i po mnoha letech budete mít z používání mých výrobků stále radost a stejně tak byste je s radostí doporučili i vašim blízkým.

KONTAKT

MÁTE V HLAVĚ SVŮJ PROJEKT?

Můžeme se pobavit, jaké jsou možnosti